Ankaranın En İyi Boşanma Avukatı

Boşanma avukatı sizi farketmelidir. Boşanma davası süreci zordur. Bu sebeplidir ki süreç boyunca size yardımcı olabilecek bir boşanma uzmanı avukat bulmanız ivedidir. Öyleyse en iyi bir ankara boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Bununla birlikle davanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?

Bu arada boşanma davaları nasıl açılır buna da dokunalım. Boşanma davası iki biçimde açılmaktadır. Eğer yanlar boşanma hususunda anlaşırsa hakime başvuru yapmaları halinde anlaşmalı olarak boşanabilirler. Anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilmenin gerçekleşmesi için evliliğin en az bir yıl sürmüş olmasıgereklidir. Eğer evlilik hayatı bir seneden daha az devam etmiş ise taraflar anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırmak için başvuruda bulunamazlar. Bu halde çekişmeli biçimde başvuru yapmak durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde ayrılabilmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni sunmaları gerekmektedir. Bu mutabakat metninin bir avukat aracılığıyla kaleme alınması faydalı olacaktır. Daha sonra taraflar aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli şekilde boşanmak için bir boşanma nedenine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliği bitirme gerekçesinin haklı olması gerekmektedir. buna ek olarak evliliğe son verme gerekçesinin kanıtlanması gerekir. Boşanma davasında davayı açan taraf boşanma nedenlerini her çeşit kanıtla kanıtlayabilir. bir örnek verecek olursak facebook yazışmaları kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davaları fazlaca uzun sürmektedir. Davayı hızlandırmak için bir avukattan yardım alınmalıdır.

Boşanma Avukatı kelimesi hiç bir zaman aklımıza iyi düşünceler getirmez. Bunun nedeni tecrübeler olabilir mi? Boşanma Avukatlarının neredeyse tamamı içinde bulunduğumuz toplumu güzelleştirmek için seçmemiştir avukatlığı. Çoğu avukat , boşanma avukatı olmaya para sebebiyle başlamıştır. Bundan Bu Sitede dolayı Ankarada boşanma avukatınızı belirlerken ince okuyup sık dokumalısınız.

Haddinden fazla boşanma avukatı var. İyi avukatı nasıl seçeceğim?
Boşanma avukatınızı bulurken en güzel yol tavsiyelerdir. İkinci yol ise googledan detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolu seçecekseniz bulduğunuz boşanma avukatını öneren internet blogları da aynı şekilde bulabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ankaranın En İyi Boşanma Avukatı”

Leave a Reply

Gravatar